A betörőknek a karácsony sem volt szent

2009. december 28., hétfő

altÚjabb két templomba törtek be ismeretlen tettesek Vas megyében, ezúttal Szombathelyen és Nardán.

Vasárnapra virradóra betörtek egy szombathelyi templomba, felfeszítették a perselyeket és pénzt vittek el. Az okozott kár meghaladja a 300 ezer forintot. Karácsonykor betörtek a nardai templomba is, felfeszítették az épület ajtaját, de nem vittek el semmit. Vas megyében karácsony körül hasonló bűncselekmény történt Csempeszkopácson és a szomszédos Vasszécsenyben is, előbbi helyről egy XVII. századi, hárommillió forint értékű olajfestményt is elvittek.