Az RPI tájékoztatója a 2013/14. tanévre vonatkozó tankönyvrendelésről

2013. május 13., hétfő

A Magyarországi Református Egyház Zsinatának döntése értelmében 2013. szeptember 1-től bevezetik a hit- és erkölcstan új tantervét az 1., 5. és 9. évfolyamokon.

A többi évfolyamon (kifutó rendszerben) a korábbi (1998-as) tanterv marad érvényben.

• Az 1., 5. (és 9.) évfolyam tanulói számára új hit- és erkölcstankönyvek készülnek. Ezeket a könyveket a Református Pedagógiai Intézet fejleszti és adja ki. A többi évfolyamon (2-4, 6-8, 10-12) a korábbi gyakorlatnak megfelelően választhatóak a hit- és erkölcstan kerettantervnek megfelelő tankönyvek. (A részletes lista az RPI weboldalán található.)
  • Az 1. és 5. évfolyam számára készült tankönyvek a Zsinat rendelete alapján próbatankönyvnek minősülnek. A Református Pedagógiai Intézet szeretettel várja a gyakorlati tapasztalatokról szóló visszajelzéseket.
  • A múlt hónapban megváltozott a Nemzeti alapterv bevezetéséről szóló rendelet, ezért soron kívül kell foglalkoznunk a 7. évfolyam tankönyvével. Az idő rövidsége miatt, az új 7. évfolyamos hittan tankönyv első változata a 2013/2014. tanévben a hatosztályos gimnáziumok számára lesz elérhető. Ezt pedagógiai kísérlet keretében juttatjuk el az intézményekhez. Az érintett iskolák a részletekkel kapcsolatban szíveskedjenek felvenni a kapcsolatot Majorné Tári Edit kolléganővel. (majorne.edit@reformatus.hu)

A teljes tájékoztató a Református Pedagógiai Intézet honlapján olvasható http://rpi.reformatus.hu/portal/page.php?603#rkealt