Újból díjazták a református kampányfilmet

2013. május 03., péntek

A rangos Hipnózis reklámverseny első és harmadik díját is elhozta a Magyarországi Református Egyház.

A Kreatív Csoport által szervezett Hipnózis reklámverseny díjátadóját április 30-án tartották a Budapest Music Centerben. A versenyre 38 ügynökségi és 7 ügyféloldali nevezés érkezett, a legtöbb nevezés a Kirowski Isobartól, akik összesen 16 munkát neveztek. Rövidlistára végül 60 projekt került 31 nevezőtől és összesen 18 díjat adtak át.

A Magyarországi Református Egyház a Társadalmi Célú Hirdetések között aratott. A nemzetközi zsűri által megítélt díjak közül elhozta a Print kategória harmadik helyezését az Egy asztalnál ülünk mind SZJA egyszázalékos felajánlás kampányával, illetve az Online kategória első helyezését a Fiú! című filmjével.

A díjnyertes alkotások itt nézhetők meg, a díjátadón készült képek a győztes csapatokról pedig itt.

A református egyház karácsonyi kampányfilmjét nem először díjazták: a Kreatív szaklap beválogatta az elmúlt év 12 legjobb reklámfilmje közé. Noha egyház kampányfilmje és nem reklámügynökség készítette, mégis első lett a magyarországi reklámok versenyében a Fiú! című film. Az első helyezést közönségszavazattal döntötték el, és a magyar reklámnézők – lekörözve az Ikea vagy a Magyar Telekom reklámjait – a Magyarországi Református Egyház karácsonyi társadalmi üzenetét tartották tavaly a legjobbnak.

reformatus.hu