Református kitüntetettek

2018. augusztus 17., péntek

Augusztus 20-a alkalmából állami kitüntetéseket adnak át. Összeállításunkban a református díjazottakról számolunk be.

A református egyház kulturális értékeinek és zenei hagyományainak bemutatását, valamint a határon túli magyarság támogatását szolgáló tevékenysége elismeréseként Magyar Érdemrend Lovagkeresztje kitüntetést vehetett át Böszörményi Gergely, a Periferic Records - Stereo kft. alapító igazgatója, a Református Zenei Fesztivál és a Református Énekek koncertsorozat főszervezője.

Kimagasló tevékenysége elismeréseként Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült Győri József, a Debreceni Református Kollégium Gimnáziuma és Diákotthona igazgatója és Kovács Ábrahám, a Debreceni Református Hittudományi Egyetem Teológiai Intézete Dogmatikai Tanszékének és a Partiumi Keresztény Egyetem Gazdaság és Társadalomtudományi Kara Teológiai Tudományok Tanszékének egyetemi tanára.

reformatus.hu