Magunkhoz ölelni a világot

2017. június 15., címkék: vallásközi konferencia, fekete károly, tihany, Fekete Károly

A puritán életszemlélet újbóli felvállalását, a teljes, vallásos emberkép követését sürgette Fekete Károly tiszántúli református püspök a tihanyi apátságban tartott vallásközi konferencia első napján.

Folytatódott a közös gondolkodás

2016. június 09., címkék: nostra aetate, tihany, bogárdi szabó istván

A keresztény értékek kulturális, morális alapot jelentenek Európába számára – jelentette ki az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) tárcavezetője szerdán, Tihanyban. Harmadik alkalommal tartott vallásközi konferenciát az Emmi és az UNESCO Magyar Nemzeti Bizottsága. A június 7-i eseményen köszöntőt mondott Bogárdi Szabó István püspök.

Közös úton

2015. június 19., címkék: tihany, nostra aetate, konferencia, fekete károly, balog zoltán, szabó istván, Fekete Károly

A rejtett és nyílt vallásellenességről, valamint a menekültpolitika kérdéséről is szólt Bogárdi Szabó István református püspök az európai vallások helyzetéről és a magyarországi hívő közösségek együttéléséről szóló kétnapos konferencián Tihanyban. A Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi elnöke a menekültek befogadásával összefüggésben felhívta a figyelmet: a bibliai parancs nem a fennálló államnak szól, hanem kinek-kinek saját magának, vagyis a menekülteket „a saját házunkba kell befogadni."