Nem szűnnek meg hálát adni az igéért Vizsolyban

2020. március 01., címkék: bibliavasárnap, Vizsoly, vizsolyi biblia, vizsoly

Hálaadó istentisztelet keretében mutatták be a Vizsolyi (Károli) Biblia történelmi hasonmás kiadását (VB Rep. 2020) február 18-án, a vizsolyi református gyülekezetben. Bibliaünnepükről Kovács Zsolt Levente lelkipásztor számolt be a reformatus.hu-nak.

Nem szűnnek meg hálát adni az igéért Vizsolyban

2020. március 01., címkék: bibliavasárnap, Vizsoly, vizsolyi biblia, vizsoly

Történelmi emlékhely lett a vizsolyi református templom

2017. július 21., címkék: czibere károly, Vizsoly, vizsoly

„Minden emlékmű, emlékhely halott kő marad, ha nem szólít meg bennünket" – mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Vizsolyban, az első teljes magyar nyelvű Bibliát őrző református templom történelmi emlékhellyé avatásán július 21-én.

Történelmi emlékhely lett a vizsolyi református templom

2017. július 21., címkék: czibere károly, Vizsoly, vizsoly

A magyar nép kincse

2015. szeptember 29., címkék: fekete károly, vizsoly, évforduló, Vizsoly, Fekete Károly, vizsolyi biblia

A Bibliát magyar nyelvre lefordító Károlyi Gáspárra emlékeztek szeptember 26-án, ünnepi istentiszteleten az abaúji Vizsoly református templomában: a bibliatudós 425 évvel ezelőtt fejezte be a Szentírás magyar nyelvre fordítását. Az emlékünnepen a Károlyi Gáspár Program második szakaszának lezárásaként megnyitották a Mantskovit Bálint Nyomdatörténeti Múzeumot, ahol a látogatók korabeli eszközökkel idézhetik fel a biblianyomtatás körülményeit.

A magyar nép kincse

A méz hegyeket mozgat

2013. március 08., címkék: göncruszka, cigánymisszió, vizsoly

Thomas Greif, német újságíró 2012 novemberében Magyarországra látogatott, majd riportot készített élményeiről a Sonntagsblatt februári számába. Greif az ország északi régiójába, a Miskolc környéki falvakba látogatott el tavaly novemberben, s az ott működő református közösségek reményt keltő, és a szegénységből és nyomorból is kiutat kereső tevékenységét mutatta be írásában, melyből néhány gondolatot emeltünk ki.