Menjetek be kapuin hálaénekkel, udvaraiba dicsérettel!

2019. augusztus 26., címkék: tahi, egyházzene

Számon tartani is nehéz, hányszor gyűltek már össze Tahitótfaluban az egyházi kóruséneklés szerelmesei az elmúlt évtizedekben. Mondhatni, a Tahi Egyházzenei Hét idén visszatért a gyökerekhez, mert mint az '50-es évekbeli megalapításakor, úgy most is az új református énekeskönyv énekei álltak a zenei hét középpontjában.

Énekeljetek az Úrnak új éneket!

2017. augusztus 04., címkék: egyházzene, tahi, új református énekeskönyv

Az előkészítés alatt álló új református énekeskönyv dicséreteinek megtanulása és népszerűsítése is célja a Tahi Egyházzenei Hétnek. A program most hatvanéves, 1957 óta minden évben megszervezték, a kezdetekkor még a „fekete énekeskönyv" népszerűsítése, gyakoroltatása volt a cél. Idősotthonban és templomban is szolgálnak majd a résztvevők a programon tanultakkal. A további részletekről Hargita Péter karvezetőt, a program vezetőjét kérdeztük.

Mindenkinek mindenné

2012. szeptember 26., címkék: tahi, jakab miklós

Jakab Miklós református lelkipásztorra emlékeztek a közelmúltban Tahiban, a Dunamelléki Református Egyházkerület konferenciaközpontjában. Az ünnepségen emléktáblát avattak a lelkész emlékére, aki idén lenne száz éves.