Mert valóban kincs és Isten ajándéka az idő

2011. december 31., címkék: Advent 2011, poznan béla, 2011, szilveszter

"Tegyük fel ezt a kérdést: ki és mi a legfontosabb az életemben? Gondolom, a válasz ehhez hasonló: A legfontosabb az Istennel való kapcsolatom Jézus Krisztus érdeméért a Szentlélek ajándéka a hit által. Ez a legfontosabb" - írja Poznán Béla, az Egyesült Államokbeli Kálvin Egyházkerület püspöke újévi meditációjában.

Nem pokol, nem mennyország, Magyarország! - szilveszteri jegyzet

2009. december 31., címkék: szilveszter, Háttér

Zölden villogott az óra kijelzője, 7 óra 40 percet mutatott. Hirtelen megdobbant a szíve: elaludt! Gyorsan felült, hogy kitörölje az álmot a szeméből, majd a naptárra nézett és elmosolyodott: szilveszter reggel van, ma nem kell dolgoznia. Ráérősen visszabújt a dunna alá. Nagyapja aludt annak idején nagy, puha dunna alatt.

A Székesfehérvári Református Egyházközség ünnepi alkalmainak programja

2009. december 22., címkék: újév, szilveszter, Gyülekezeti hírek, székesfehérvári egyházközség, karácsony

A Székesfehérvári Református Egyházközség gyülekezeteiben megrendezésre kerülő karácsonyi, szilveszteri és újévi alkalmak részletes programját az alábbiakban tesszük közzé: