Tizenöt éves a Rozsnyói Református Alapiskola

2012. január 12., címkék: szlovákiai reformátusok (szrke), rozsnyó, református oktatás

Az iskola idén tizenötödik tanévét kezdte meg. Kovács Attila igazgatót az intézményről, sikereikről, programjaikról kérdezte a Felvidék.ma hírportál.

Lezajlottak a beiratkozások – öt református egyházi alapiskola működik Felvidéken

2010. február 18., címkék: martosi alapiskola, rozsnyó, Határon túl, szlovákiai reformátusok (szrke)

A Szlovákiai Református Keresztyén Egyház keretén belül öt református egyházi alapiskola működik. Egy kivételével mindegyiket az adott egyházközség hozta létre. Ebből csak a Martosi Református Egyházi Alapiskola alsó tagozatos, a többiben elsőtől kilencedikig oktatják a tanulókat. A beiratkozási adatok szerint a legtöbb elsős Rozsnyón lesz, a legkevesebb pedig Martoson. Mindegyik iskolában – az előzetes adatok alapján – csökken az elsősök száma, egyedül Alistálon duplázódott meg az iskolakezdők száma az előző évhez viszonyítva.