Budapesten ülésezett a Partnerhilfe

2019. október 28., címkék: partnerhilfe, német protestáns egyház (ekd)

Tíz év után újból Budapesten tartotta kihelyezett vezetőségi ülését a Németországi Protestáns Egyház (EKD) által alapított segélyszervezet október 20. és 22. között. A Partnerhilfén keresztül osztrák és német lelkészei támogatják jövedelmükből a közép- és kelet-európai kollegáikat. A szervezet vezetői  a Magyarországi Református Egyház, valamint a Magyarországi Evangélikus Egyház képviselőivel folytatott megbeszélések alapján döntenek majd a magyarországi támogatás jövőbeli sorsáról.

Húsz éves a Partnerhilfe

2012. október 23., címkék: partnerhilfe

Bécsben ülésezik az európai egyházak közötti szolidaritás legsikeresebb kezdeményezésének vezetősége. A Partnerhilfe eredetileg az NSZK területén élő lelkészek személyes szolidaritási akciója volt az NDK-ban élő kollégáik, lelkészek és egyházi munkatársak számára.