Kápolna a város szélén

2018. május 17., címkék: oori

„Mindig az a kérdés, van-e olyan, aki odaáll, aki megcsinálja, akire számítani lehet vagy aki »kritikus szolidaritással« útitársul szegődik mellénk. De ne feledjük el, hogy végső soron minden azon múlik, aki értünk lett emberré” – fogalmazott Balog Zoltán, az emberi erőforrások leköszönő minisztere az Országos Orvosi Rehabilitációs Intézet (OORI) fennállásának 100. évfordulója alkalmából rendezett ünnepségen. Május 17-én, a történelmi keresztyén egyházak vezetőinek jelenlétében felszentelték az intézmény kápolnáját, megnyitották állandó kiállítását és bejelentették, hogy július 1-jétől Magyarország Kormánya minden olyan kórházi lelkigondozó javadalmazását átvállalja, aki az egyházon keresztül szolgál az egészségügyben.