Reformátusok találkoztak Nagyecsedben

2017. szeptember 28., címkék: nagyecsed, reformátusok találkozója, reformátusok szatmárért

Ismét lebomlottak a határfalak Nagyecsed felé, hiszen szeptember 23-án a Reformátusok Szatmárért Közhasznú Egyesület immár hetedik alkalommal szervezte meg az országhatárokon átívelő reformátusok találkozóját.

Testvérgyülekezetek találkoztak Nagyecseden

2010. július 20., címkék: magyarkecel, szatmári egyházmegye (mre), Gyülekezeti hírek, nagyecsed

A Nagyecsedi gyülekezet immár hatodik alkalommal lehetett együtt a "határon túli" Magyarkeceli gyülekezet tagjaival, akik Vicsai Ferenc nagytiszteletű úr vezetésével érkeztek a szabolcsi településre.

"Hálát adunk az Istennek mindenkor, és könyörgünk tiérettetek"

2010. május 17., címkék: nagyecsed, Gyülekezeti hírek, konfirmáció

A Nagyecsedi Református gyülekezetben május 16-án harminchét fiatal – huszonegy fiú és tizenhat leány – tett bizonyságot hitismereteiről a konfirmáció alkalmával.

Megtartó erő a végvárakban – protestantizmus Magyarország keleti végein címmel konferenciát szerveznek Nagyecseden

2010. március 17., címkék: nagyecsed, Hírek, Fabiny Tamás, megemlékezés, bölcskei gusztáv, protestáns

A Protestáns Pátens visszavonásának 150. évfordulója alkalmából hallhatnak előadásokat a résztvevők március 19-én, pénteken a Nagyecsedi Református Templomban délután öt órától.