Brit egyházak Európa jövőjéről tanácskoztak

2017. április 08., címkék: európai unió, brexit, európai egyházak konferenciája (cec), nagy-britannia

Az Európai Egyházak Konferenciájának (CEC) elnöke és főtitkára is jelen volt az edinburghi tanácskozáson, amelyre április 6-7-én mintegy tucat egyház és ökumenikus szervezet képviselői kaptak meghívást Angliából, Walesből, Skóciából és Írországból.

Az európai reformátusokat is megrázta a BREXIT

2016. június 27., címkék: nagy-britannia, református világközösség (rev)

Négy nappal a népszavazás után az európai reformátusok is szomorúságuknak és döbbenetüknek adtak hangot a britek döntése kapcsán. Úgy vélik: a veszély, ami az európai keresztyén gondolatot fenyegeti, egyre nagyobb.

Az együttműködés lelkületével

2016. június 25., címkék: skót egyház, európai unió, nagy-britannia

A hagyományosan eltökélt európapárti Skót Egyház (CoS) vezetőit sokkolta a brit referendum eredménye. A moderátor személyes levélben fordult a testvéregyházak vezetőihez, és szolidaritásra buzdított, hitet téve a közösség mellett.

A CEC az egység melletti elköteleződésre hív kritikus időkben

2016. június 24., címkék: nagy-britannia, európai egyházak konferenciája (cec), cec, európai unió, CEC

Az Európai Egyházak Konferenciájának elnöke, Christopher Hill anglikán püspök reagált az Európai Unióból való kilépésről szóló június 23-i brit népszavazás eredményére.

Népszavazás a skót függetlenségről

2012. március 25., címkék: nagy-britannia, skót egyház

Politikai viták kereszttüzében folynak a skót függetlenségről szóló népszavazás előkészületei. Az Egyesült Királyságról való esetleges leválás a skóciai egyházakat is érintené.

Anglia: katonai lelkigondozás ateistáknak

2010. augusztus 17., címkék: nagy-britannia, Ökumené, lelkigondozás, ökumené

Az angol Védelmi Minisztériumnak nincs kifogása az ellen, hogy ateista katonák is részesülhessenek lelkigondozásban.

"Ne a csokifogyasztást, hanem a szén-dioxid-kibocsátást csökkentsük a nagyböjtben" – Az anglikán püspökök kezdeményezése

2010. február 18., címkék: nagy-britannia, Ökumené, anglikán egyház, ökumené

Nagy-Britannia energia- és klímaügyi minisztere, Ed Miliband is csatlakozott az anglikán püspökök felhívásához, hogy a mostani nagyböjt egyben szén-dioxid-böjt is legyen. A miniszter is arra buzdítja a brit közvéleményt, hogy csökkentsék ökológiai lábnyomukat a negyvennapos böjt alatt, akár csak egy villanykörte kicsavarásával otthonukban.

Miről ír a Reform?

2010. február 11., címkék: Nagyvilág, nagy-britannia, reform folyóirat

A kifejezés művészete. Ez a központi témája az angol reformátusok havilapja februári számának.

Ne adja fel senki a hitét a Parlament ajtajában!

2010. január 07., címkék: Nagyvilág, nagy-britannia, választás, gordon brown

A brit miniszterelnök nyilatkozott egy video-összeállításban a hit és a politika kapcsolatáról.