Öt éves a kispesti Szőlőskert

2019. október 07., címkék: kispest

„A gyermekekben ott van valami Isten országának titkából, amit a felnőttek gyakran hajlamosak elfelejteni" – hangsúlyozták a kispest-központi református gyülekezetben, ahol október 6-án ünnepelték a Szőlőskert Óvodája fennállásának ötödik évfordulóját.

Megharcolt iskola

2017. szeptember 12., címkék: református oktatás, kispest, tanévkezdés

Volt, aki azt mondta: nyolcvan százalékig biztos benne, hogy nem lesz református iskola a kispesti Ady Endre Általános Iskolából. A tanárok és a szülők nyolcvan százaléka viszont úgy gondolta, szeretnék, ha egyházi fenntartóhoz kerülne az iskola. Így szeptemberben már református iskolába csöngettek be. Már most több a hittanos gyermekek aránya az első évfolyamban, mint korábban. Az iskola célja sokrétű: szeretnék a gyülekezetüket erősíteni, és azt is szem előtt tartják, hogy az iskolába járó diákok közül kerülhetnek ki a jövő lelkészei, presbiterei is.