Kereszt-kérdés, avagy reformátusságunk és a kereszt jelképe

2012. április 03., címkék: Fekete Károly, húsvét, kereszt, fekete károly, nagypéntek, ne féljetek

A kereszt jelképének használata református körökben, mondhatni, tabunak számít, pedig hivatalosan nem tiltott, mégis kerüljük. „A kereszt nem tehet semmiről", azonban a reformátusokban „fájdalmas egyháztörténeti emlékeket" ébreszthet annak jelenléte – mondja Fekete Károly, a Debreceni Református Hittudományi Egyetem rektora. A jelenségről, annak teológiai, egyháztörténetei hátteréről illetve napjaink gyakorlatáról kérdeztük őt.

Anglia: tilos a klinikán keresztet nyakban viselni

2010. április 14., címkék: Ökumené, kereszt, ökumené, állam-egyház kapcsolatok

Az egyik angol klinikán dolgozó nővérnek megtiltották, hogy nyakában keresztet viseljen. Ezt a munkaügyi bíróság is jóváhagyta, viszont sok keresztyén diszkriminatívnak tartja. A katolikus érsek szerint ez egyenesen „fafejű bürokratikus ostobaság”.

Huncut dolgok, álprotokoll, takarékosság

2009. november 13., címkék: kárpótlás, költségvetés, bogárdi szabó istván, kereszt, Hírek, dunamelléki egyházkerület, tőkéczki lászló

Különös takarékosságot szavaztak meg a Dunamelléki Református Egyházkerület csütörtöki, budapesti közgyűlésén. Bogárdi Szabó István püspök szerint a jövő évi költségvetés előreláthatóan az ez évi és tavalyi "kevesebbnél is kevesebb lesz", ami minden intézményüket érinti. Az egyház anyagi helyzetét illetően "a nincsről alig lehet valamit mondani", nekünk "nem adatott meg könnyű korban élnünk" – fogalmazott a püspök.