Gyerekbibliák felnőttszemmel

2010. december 15., címkék: egyházi könyvkiadás, gyermekbiblia, Advent 2010

Bibliai történetek gyűjteménye, képeskönyv, gyermekbiblia? Karácsony tájékán mindegyikből találunk bőséggel a könyvkiadók polcain. Mit nevezünk egyáltalán gyermekbibliának? Milyen a jó gyermekbiblia, miért van rá szükségünk? Ezekről a kérdésekről beszélgettünk Németh Dáviddal, a Károli Gáspár Református Egyetem Hittudományi Karának tanszékvezetőjével, akiről kevesen tudják, hogy gyermekbiblia-kutatással is foglalkozik.

Desmond Tutu gyermekbibliája holland református kiadónál jelenik meg

2010. július 19., címkék: Ökumené, gyermekbiblia, desmond tutu, anglikán egyház, ökumené

A dél-afrikai anglikán érsek, Desmond Tutu Gyermekek Isten előtt címmel gyermekbibliát írt, amit a Jongbloed református kiadó jelentet meg. A könyv szeptemberben kerülhet a gyerekek kezébe.