Hálaadás 2016-ért

2017. január 11., címkék: 2016

„Örüljetek az Úrnak, ti, igazak!" – a 33. zsoltár szavaival adunk hálát 2016-ért, mert a magunk mögött hagyott évben is megélhettük, hogy „az Úr szeretetével van tele a föld". Összeállításunkban egy-egy emlékezetes képpel emlékezünk az elmúlt tizenkét hónapban megtapasztalt áldásaira Istennek. 2017 elején pedig azért imádkozunk, hogy a most ránk köszöntő esztendőben is „maradjon velünk, Uram, szereteted, mert mi is benned reménykedünk!"

A kulcs a bocsánatkérés

2016. február 10., címkék: 2016, interjú, házasság hete, Házasság hete

Az imádság és a négykezes zongorázás konfliktusokat megoldó erejéről vall a Házasság hete idei arcaként megszólaló Hegedűs Endre zongoraművész és felesége, Katalin.

Vitamindózis a házasságnak

2016. február 04., címkék: Fekete Károly, 2016, házasság hete, Házasság hete, fekete károly

„Több millióan vagyunk, akik hiszünk abban, hogy a jó házasság és a család az egyéni és társadalmi boldogulás egyik forrása" – mondta a Házasság hetét megelőző sajtótájékoztatón Herjeczki Kornél, a mozgalom hazai koordinátora.

A kiválasztás az egész világért van

2016. január 25., címkék: ökumenikus imahét, keresztyén-zsidó párbeszéd, 2016, Ökumenikus imahét

Az ökumenikus imahét zárásaként zsidó-keresztyén imaórát tartottak az Avilai Nagy Szent Teréz-plébániatemplomban január 24-én Budapesten. Az immár ötödik közös imádság sarokpontja két, egymással közel egy időben született dokumentum volt: decemberben ortodox rabbik, valamint az Apostoli Szentszék is a távolságtartó együttélésből teológiai alapú, mély barátsággá váló zsidó–keresztyén párbeszédről adtak ki nyilatkozatot.

A keresztyénség Istentől kapott küldetés

2016. január 18., címkék: ökumenikus imahét, erdő péter, bogárdi szabó istván, Ökumenikus imahét, 2016

„Ne magunkról beszéljünk, hanem arról, aki a sötétségből a világosságra hívott el" – kérte a magyarországi keresztyéneket Bogárdi Szabó István az ökumenikus imahét országos megnyitóján.

Isten tetteit hirdetni

2016. január 15., címkék: ökumenikus imahét, 2016, Ökumenikus imahét, lettország

Vasárnaptól vasárnapig idén is országszerte együtt imádkoznak katolikusok, protestánsok és ortodox hívek a Krisztus-hívők egységéért. Az ökumenikus imahét idei tematikáját és liturgiáját lettországi keresztyének dolgozták ki Péter apostol első levelének két verse alapján.

Egységért égő szívek

2016. január 14., címkék: ökumenikus imahét, 2016, Ökumenikus imahét

Bibliai gondolatok az ökumenikus imahét nyolcadik napjára.

Együtt imádkozva

2016. január 14., címkék: ökumenikus imahét, 2016, Ökumenikus imahét

Bibliai gondolatok az ökumenikus imahét hetedik napjára.

Van egy álmod?

2016. január 14., címkék: ökumenikus imahét, 2016, Ökumenikus imahét

Bibliai gondolatok az ökumenikus imahét hatodik napjára.

Az apostolok közössége

2016. január 14., címkék: Ökumenikus imahét, 2016, ökumenikus imahét

Bibliai gondolatok az ökumenikus imahét ötödik napjára.

Hivatásunk az evangélium hirdetése

2016. január 14., címkék: ökumenikus imahét, 2016, Ökumenikus imahét

Bibliai gondolatok az ökumenikus imahét negyedik napjára.

Tanúskodás a közösségről

2016. január 14., címkék: ökumenikus imahét, 2016, Ökumenikus imahét

Bibliai gondolatok az ökumenikus imahét harmadik napjára.

Ne maradjon kő a sírnál

2016. január 14., címkék: ökumenikus imahét, 2016, Ökumenikus imahét

Bibliai gondolatok az ökumenikus imahét első napjára.