Tízéves a Keskeny Út fesztiválmissziós csoport

2015. május 21., csütörtök

A Keskeny Út nevű ökumenikus fesztiválmissziós csoport 2005-ben arra vállalkozott, hogy missziós munkát végez Erdélyben a különböző ifjúsági fesztiválokon. A csapat tagjait az ország minden részéről becserkészett egyetemisták, valamint papok és lelkészek alkotják.

A csoport célja a történelmi egyházaink (katolikus, református, unitárius és evangélikus egyház) valódi értékeinek képviselete a diákok, egyetemisták, fiatalok által látogatott fesztiválokon. A krisztusi megváltás és szabadítás üzenetét hirdetik a fiatalok nyelvén, nyitott elfogadással a betérő fiatalok értékeire, különös hangsúlyt fektetve a személyes, lelkigondozói beszélgetésekre.

Tíz évvel ezelőtt a kolozsvári Református Teológián látták vendégül a Közös Pont Ifjúsági Missziót, amely hasonló tevékenységet folytat Magyarországon, előadásuk hatására született meg az ötlet a missziós munka elkezdésére Erdélyben. Hamarosan összeállt egy csapat, amelynek egy része korábban is végzett hasonló tevékenységet a Magyar Ifjúsági Tanács (MIT) keretében, nemsokára Tusványoson felállították az első Keskeny Út-sátrat, és elindult a missziós munka az önkéntesek, a magyarországi tapasztalatcserék és az egyházak összefogásának köszönhetően.

A missziós munka elindulásának 10. évfordulója alkalmából Bardócz Csaba és Ruszka Sándor református lelkészek tekintenek vissza a kezdetekre az Erdélyi Református Rgyházkerület honlapján.

Forrás: reformatus.ro