Szívvel és lélekkel

2012. június 27., szerda

Tizenhetedik alkalommal tartják meg a Kárpát-medencei Református Középiskolák találkozóját július 8. és 11. között a lévai Czeglédi Péter Református Gimnázium szervezésében.A találkozó fő témája Szívvel és lélekkel címet kapta, mely azt jelzi, hogy a református egyházművészetet és hagyományt járják körbe. A rendezvényre eddig 38 oktatási intézmény jelentkezett.

A négy napos program istentisztelettel kezdődik a református templomban Fazekas László püspök szolgálatával. Az alkalmon beszédet mond Ábrám Tibor, a miskolci Lévay József Református Gimnázium és Diákotthon igazgatója, Répás Zsuzsanna helyettes államtitkár, Fekete Vince főgondnok, Édes Enikő, a felvidéki iskolahálózat képviselője és Kiss Pál, a barsi egyházmegye esperese.

A találkozó alatt bemutatkoznak a Kárpát-medence református egyházkerületei, előadás hangzik el a barsi egyházmegye történetéről, a református egyházművészetről és a felvidéki népviseleti babákról, valamint a résztvevők megemlékeznek a dunántúli egyházkerület megalakulásának négyszáz éves évfordulójáról is. Lesznek szekcióülések és csoportos foglalkozások, valamint kirándulás a környékre.

A négy nap alatt fellép a zselízi Kincső, a lévai Garam-menti néptáncegyüttes, a tatai színjátszók, Écsi Gyöngyi és a lévai Gaudium.

A Kárpát-medencei református középiskolák találkozója kopjafaállítással, zárónyilatkozat elfogadásával és istentisztelettel zárul Steinbach József dunántúli püspök szolgálatával.

Forrás: reformata.sk