Rektori kinevezés

2014. június 20., péntek

Június 18-án, szerdán vette át rektori kinevezését Áder János köztársasági elnöktől Fekete Károly, a Debreceni Református Hittudományi Egyetem rektora.

Fekete Károly 1960. január 8-án született Kisvárdán. 1988-ban a Debreceni Református Teológiai Akadémia teológus-lelkész szakán diplomázott, még abban az évben segédlelkészként, majd beosztott lelkészként szolgált a Debrecen-Nagytemplomi Egyházközségben. 1992-től tanít főállásban a Debreceni Református Teológiai Akadémián. 2010 szeptemberétől kinevezett egyetemi tanár a Debreceni Református Hittudományi Egyetemen.

A Hittudományi Egyetem régi-új rektora, első ízben 1997. augusztus 1-től 2005. július 31-ig vezette az intézményt, majd 2011-ben ismét megbízást kapott a rektori feladatok ellátására. A mostani kinevezés 2017-ig szól.

Forrás: ttre.hu

Fotó: Köztársasági Elnöki Hivatal