Ünnepség az Arénában

2017. október 31., kedd

Ünnepi istentiszteletet és kulturális gálát szervezett a Reformáció Emlékbizottság a Papp László Budapest Sportarénába a reformáció emléknapjára. Az ünnepséget a közmédia csatornáin követhetik.

Délelőtt 10 órától ünnepi istentisztetet tartottak a Kárpát-medencei magyar protestáns egyházak vezetőinek szolgálatával, melyen Steinbach József dunántúli református püspök, a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának elnöke hirdetett igét. Az istentisztelet után Orbán Viktor miniszterelnök mondott ünnepi beszédet, valamint felidézték a jubileumi év legfontosabb eseményeit. Az ünnepségről hamarosan részletes tudósításban számolunk be.

A helyszínen egész nap kültéri installációk, napos gyermekprogramok és gazdag gálaműsor várja az érdeklődőket. Utóbbit a közmédia M5-ös csatornája felvételről közvetíti ma este 21.07-től. A délelőtti istentisztelet ismétlését megnézhetik a Duna Word csatornán, szintén ma, 15.57-től.

Debrecenben kedden délután ötkor kezdődik a megemlékezés, a reformációi emlékmű avatását és az ünnepi istentiszteletet élőben közvetítjük a reformatus.hu-n. Emellett 18 órától a Duna World reformációi istentiszteletet közvetít egy budapesti evangélikus közösségből, igét hirdet Berta Zsolt református lelkész.

reformatus.hu