Miről ír az angol reformátusok havi magazinja, a Reform?

2010. január 12., kedd

alt

Az Angliai Egyesült Református Egyház havilapjának legújabb számát mutatjuk be most olvasóinknak.

Az újévi első számban a következő témák között válogathatnak az érdeklődők: olvashatnak az igazi boldogságról, továbbá arról, hogy Jézus tanításai miként tudnak segíteni nekünk. Martin Camroux a református teológia megújulásáról ír, írása előkészülete egy őszi cambridgei konferenciának, ahol három napon át a résztvevők arról beszélnek majd, hogyan és miben lehet a református teológiát megújítani. Angol és amerikai református szakértők szólnak majd erről a témáról. A teremtés képeiről értekezik Steven Bridge, aki így fogalmaz: „A Teremtés könyve, az 1Mózes festmény a teremtésről, nem fotó.” A nagyvilág keresztyénségében érzékelhető különféle mozgásokról, eseményekről ír „Történő egyház” c. cikkében Donald Norwood. De olvashatunk a gazdasági növekedés nehézségeiről, a klímaváltozás okozta kihívásokról is. Igetanulmány és az ima erejéről szóló gondolatok egészítik ki a cikkeket lelki útravalóként. (urc-org.uk – 2010-01-13 – dr. békefy - ©reformatus.hu)