Mályiban ülésezik a Generális Konvent Elnöksége

2010. április 04., vasárnap

A tanácskozáson szó lesz a június 4-i Trianon-évforduló kapcsán egy közös nyilatkozat kiadásáról, valamint összegzik a vajdasági lelkészekkel való találkozás tapasztalatait és a közös segítségnyújtás lehetőségeit.

Május 22. – az egységes Magyar Református Egyház létrejöttének évfordulója – kapcsán, és a közös Kárpát-medencei periodika szerkesztésének előkészületeiről is tárgyalnak, valamint az egyházkerületek teológiai képviselői előterjesztik javaslataikat a közös lelkészképesítés ügyében.