Életünk kősziklája

2012. július 24., kedd

A 2011-es Csillagpont után született meg a Szatmári Ifjú Reformátusok Találkozójának (SZIRT) ötlete. Július végén tartották Fehérgyarmaton a szatmári egyházmegye négy napos ifjúsági rendezvényét.

Nem véletlen a mozaikszó, mindenkinek szüksége van egy „alapra, amelyre építhet”, ahogyan a Zsoltárok 18:3 is mondja – „Az Úr az én kősziklám, váram és szabadítóm…” Ez az ige jelentette az egész találkozó mondanivalóját, melyet igazából, csak hazatérve, lélekben feltöltődve értettünk meg.

(...)

A találkozó négy napja során sokat gondolkoztunk azon, hogy mi is, ki is lehet a SzIRT, akire rábízhatjuk életünket, aki biztos talajt ad a lábaink alá, boldogságunkban, nehéz időszakainkban egyaránt. ... csakis Jézus lehet a legfőbb társunk az életünkben, az ő támogatásával mindenre képesek vagyunk. Bűneinkért feszítették meg egykor, nekünk csak annyi a dolgunk, hogy igent mondjunk hívó szavára.

A SZIRTről bővebben a tiszántúli egyházkerület honlapján olvashat.