Lelkészbeiktatás Pasaréten

2011. május 16., hétfő

Beiktatták Budapest legnagyobb református gyülekezetének lelkipásztorát szombaton. Horváth Géza vette át a csaknem négy évtized pasaréti szolgálatot követően nyugdíjba vonult Cseri Kálmán helyét.

Az ünnepi istentiszteleten Szabó István dunamelléki püspök hirdetett igét, aki a pasaréti gyülekezet sorsfordító eseményének nevezte Horváth Géza beiktatását

alt

A 47 éves lelkipásztor korábban huszonkét évig a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Nagyvarsányban szolgált és tavaly augusztusban kezdte meg szolgálatát a fővárosban.

Részletes beszámoló a Parókia Portálon olvasható az eseményről.