Kápolnát a berlini reptérre!

2010. január 11., hétfő

alt A két nagy egyház, a katolikus és a protestáns azt várják el az új berlin-brandenburgi nemzetközi repülőtér vezetésétől, hogy ne egy általános csend-kápolnát, hanem kifejezetten keresztyén kápolnát rendezzen be a repülőtéren.

A berlini katolikus érsek, Georg Sterzinsky hétfőn újságírók előtt kijelentette: a keresztyén kápolna jobban megfelel a repülőtéri lelkigondozással szemben támasztott nemzetközi tárgyi elvárásoknak. A kifejezetten istentiszteleti célokat szolgáló kápolna mellett szükség van még egy beszélgetésre alkalmas helyiségre és egy hivatali helyiségre is. A berlini protestáns püspök, Markus Dröge, hasonlóan a katolikus egyházi vezetőhöz, kérte a repülőtér fenntartóját, folytassanak további megbeszéléseket erről a kérdésről. A fenntartó ugyanis azt tervezi, hogy egy 120 négyzetméteres nagy termet alakít ki a csend csarnokává, minden vallási jellegzetesség és egyéb helyiségek nélkül. Egyházi részről azt is elképzelhetőnek tartják, hogy ezt a nagy termet kettéosztják, hogy pl. az egyre nagyobb számú muzulmán utasoknak is legyen külön imahelyisége. A tárgyalásokat és a tervezett jellegtelen csarnok kialakítását nyárig felfüggesztették, hogy az egyházi felek tervezetet terjeszthessenek elő. A tervezett új repülőteret 2011 októberében akarják forgalomba állítani, nevét Willy Brandt korábbi kancellárról kapja majd. Németország tíz nagyobb repülőterén egy kivételével mindenütt keresztyén kápolna vagy különterem is található, ezeket más felekezetek vagy vallások hívei is használhatják. (EKD.de – 2010-01-11- dr. békefy – ©reformatus.hu)