Indulnak a Csillagpont-karavánok

2012. december 07., péntek

Tovább pörög a Csillagpont szervezése: a napokban érkezik a gyülekezetekbe és intézményekbe az első Csillagpont-plakát, és már egy kihelyezett stábülést is tartottak a Csillagpont szervezői október 13–14-én Mezőtúron.

A kétévente megrendezett református ifjúsági találkozó helyszíne jövőre a mezőtúri mezőgazdasági gépészeti főiskolai kar jelenleg használaton kívüli, hatalmas épülete lesz, amelyről a terepbejáráson 3D látványterv is készült. A stábülésen bemutatkozott a találkozó új főkoordinátora, Valla Gábor is.

A jövő nyári találkozóra idén is több ezer, főleg tizenhat és harmincöt év közötti fiatalt várnak, hogy az önazonosság kérdéseiről gondolkozzanak július 23. és 27. között. Az immár tízéves múltra visszatekintő fesztiválra természetesen ifjabbakat és idősebbeket is várnak – nekik újításképpen életkorukra szabott, tematikus műhelyekkel készülnek a találkozó szervezői. A legtöbb program a húszéves korosztálynak szól, a lelki programok és a főelőadás elsősorban az ő élethelyzetükkel, kérdéseikkel kíván foglalkozni. A jubileumi 2013-as Találkozó igyekszik változatos programokat kínálni, ezzel is megmutatva azt, hogy a Csillagpont képes a megújulásra.

Hamarosan indulnak a Csillagpont-karavánok, hogy a református oktatási intézmények végzős hallgatói között beszéljenek a fesztiválról, amelynek lelke van. Nemcsak résztvevőként, de szervezőként is várják a fiatalokat a Csillagpontra, amely 2011-ben is több mint ötszáz lelkes önkéntes munkájából állt össze.

Bagdán Zsuzsanna