Felvidéki oktatási intézmények találkozója volt Miskolcon

2010. április 21., szerda

altElső alkalommal szervezték meg a felvidéki református oktatási intézmények találkozóját, melynek a Lévay József Református Gimnázium és Diákotthon adott helyet.

A kétnapos alkalom, melyen az intézmények igazgatói és pedagógusai találkoztak egymással, áhítattal kezdődött. Fazekas László püspök igeszolgálatát követően a találkozó fontosságát hangsúlyozta: ez az első alkalom, amikor a felvidéki református iskolák ilyen formában kapcsolatba lépnek egymással, ami lehetőséget nyithat arra is, hogy a Kárpát-medence más egyházi iskoláival is felvegyék a kapcsolatot, ezáltal is megtapasztalva az összetartozás erejét. Folyatatásként a felvidéki óvodák, általános iskolák és gimnáziumok bemutatták intézményüket és az ott zajló oktatói, nevelői munkát.

Forrás: www.tirek.hu (A Tiszáninneni Református Egyházkerület honlapja)