Félixfürdőn ülésezik a Generális Konvent elnöksége

2010. szeptember 20., hétfő

A novemberi Bethlen-megemlékezés előkészítése szerepel többek között a Magyar Református Egyház vezetőinek tanácskozásán.

A novemberi Bethlen-megemlékezés előkészítése, az alkotmány módosítása szerepel többek között a Magyar Református Egyház vezetőinek hétfői és keddi tanácskozásán.

A Magyar Református Egyház legfőbb képviseleti szervének, a Generális Konventnek (GK) az elnöksége idei harmadik ülését tartja a Nagyvárad melletti Félixfürdőn. A tanácskozás napirendjén szereplő ügyek közül az egyik legfontosabb a november 16-i, gyulafehérvári Bethlen Gábor-megemlékezés előkészítése. A református erdélyi fejedelem, magyar király születésének és halálnak napja (1580, illetve 1629. november 15.) alkalmából emléktáblát avatnak a székesegyházban.

A GK elnöksége tárgyal az Amerikai Magyar Református Egyház képviseletéről az egységes Magyar Református Egyházban. Az alkotmánya módosítása is a testület elé kerül, mégpedig annak érdekében, hogy a Szlovákiai Református Keresztyén Egyház a szlovák egyházrészek akartát figyelembe véve tudjon csatlakozni az egységes magyar református családhoz.

Félixfürdőn szó lesz a 2010-es közös költségvetés tapasztalatairól és a 2011-es költségvetés előkészítéséről is. Az elnökségi tagok tárgyalnak a közös lap megjelenéséről, az egységes egyház ünnepének, a Református Kulturális Napok új időpontjáról és a 2011-es magyar EU-elnökséggel kapcsolatos egyházi teendőkről is.

A napirenden szerepel még az is, hogy az új református énekeskönyv előkészítése a GK keretében létrehozandó Liturgiai és Himnológiai Bizottságban folyjon tovább.