Európától kérnek segítséget - levélben fordultak az EP képviselkőkhöz az egyházak

2009. augusztus 31., hétfő

Érthetetlennek tartja a református és az evangélikus egyház, hogy az Európai Unió belügynek tekinti a szlovák-magyar ellentéteket.

Az elmúlt hónapok magyarsággal szembeni legdurvább atrocitásaként értékeli a két egyház mindazt, ami Szlovákiában a magyar nemzetiségű polgárokkal történik. A két egyház ezért közösen küldött levelet az Európa Parlament magyarországi képviselőinek, amelyben közbenjárásukat kérik és felajánlják segítségüket az ügy rendezéséhez. A szabadság, az emberi méltóság tiszteletben tartása, a szolidaritás és nemzetünk képviselete közös ügyünk, olvasható a levélben. Hangsúlyozzák, hogy az anyanyelv használatának szabadsága a reformáció egyik nagy vívmánya. Az egyházi vezetők személyes találkozót kezdeményeznek az EP képviselőkkel.

A levelet teljes terjedelmében a Háttér című rovatunkban olvashatják.