Élő közvetítés a nagygyűlésről

2011. május 17., kedd

A nagygyűlés honlapja az overcomingviolence.org május 23-án is élőben közvetíti a nagygyűlés eseményeit Jamaica fővárosából Kingston-ból.

A Nemzetközi Ökumenikus Béke Nagygyűlést az Egyházak Világtanácsa szervezi, és a világszervezet Erőszak Elleni Évtized projektjének záróakkordja. A nagygyűlés mottója: „Dicsőség a magasságban Istennek és a földön békesség.”

A béke nagygyűlés kiemelt célja az Ökumenikus Felhívás az Igazságos Béke melletti Elkötelezettségre című nyilatkozat megvitatása és továbbgondolása, amely mérföldkőnek számít a békével kapcsolatos ökumenikus teológiai szakirodalomban.

A tanácskozáson a Magyarországi Református Egyházat Iszlai Endre teológiai referens képviseli.

A nagygyűlés honlapja az overcomingviolence.org május 23-án, hétfőn is élőben közvetíti a nagygyűlés eseményeit a kingston-i egyetem campusából. A közvetítés jamaicai idő szerint délelőtt fél 11-től, magyar idő szerint délután fél 5-től kezdődik. Ha szeretné élőben követni az eseményeket, kattintson ide!

A részletes program itt letölthető!