Ifjúsági találkozóról Mezőföldén

2017. május 31., szerda

Közösség? Dicsőítés? Szentlélekről való beszélgetés? Jókedv? Játék? Mindezeket megtapasztalhatták a legutóbbi Mezőföldi Református Ifjúsági Találkozón (MERIT) Kálozon. Nemes Noémi beszámolója.

A felső tagozatos, középiskolás korosztály számára egyre kevesebb gyülekezetben van lehetőség arra, hogy hetente egy olyan közösségben lehessenek, ahol őszintén elmondhatják mindazt, ami bennük van, és beszélgethetnek Istenről, és a Vele való kapcsolatról, kötődésről. Ezek, a havonta megrendezésre kerülő alkalmak, nagyon sok élményt, új ismeretet, különböző szemléleteket, megtapasztalásokat tudnak nyújtani a fiataloknak. Mindezek nagyon fontos összetevői annak, hogy Istent is még jobban megismerjük, és erősödjünk a hit útján. Vidéken élő fiatalként nehéz olyan közösséget találni, ahol igazán otthon érezhetjük magunkat, de egy ilyen alkalom során új ismerősökre tehetünk szert, és még barátságok is szövődhetnek.

Ezen az alkalmon a Szentlélekről, és annak csodáiról beszélgettünk. Olyan csodákról, amelyeket bárki átélhet, megtapasztalhat, ha befogadja az Úr Jézust a szívébe. A „Jöjj Szentlélek, szállj le rám" kezdetű dal is elhangzott a dicsőítés során, amelyet vágyakozó szívvel énekeltünk, hiszen szükségünk van a Szentlélekre, és az Ő vezetésére. Három csoportban beszélgettünk korosztályok szerint. Az egyik csoportot a 15 év alattiak alkották, a másikat a 15 és 25 év közöttiek, a harmadikat pedig a felnőttek, hiszen mindig vannak felnőttek, akik a fiatalokat hozzák, viszik, legtöbb esetben a lelkészek. Így mindenki a saját korosztályát foglalkoztató kérdéseken keresztül tudta megközelíteni a témát.

Ki a Szentlélek? A Szentháromság harmadik személye az Atya és a Fiú, Jézus mellett. Ő jelen van mindenki életében, aki hívja és befogadja Őt. Segít hitünk megtartásában, és az igaz ösvényen való megmaradásban. Erősséget, józanságot és kedvességet kaphatunk általa. Az igaz lélek gyümölcsöket terem. Szeretetet, örömöt, békességet, türelmet, szívességet, jóságot, hűséget, szelídséget és önmegtartóztatást. (Galata 5,22) Ezeket, a lélek gyümölcseit felragasztottuk egy fára, és megbeszéltük, hogy ki melyiket és miért választaná. A Szentlélek mindezekre képessé tesz, hogyha követjük Őt. Ő világít nekünk, tüzet és melegséget ad, mint egy gyertyaláng. Csupán hinnünk kell benne és követnünk Őt!

Nemes Noémi, fotó: Gállné Medveczky Borbála

Forrás: refdunantul.hu