Az Üzenet adventi számából

2009. november 23., hétfő

Krisztus hozza – ezt a címet viseli a címlapon olvasható adventi elmélkedés, melynek szerzője Csűry István, a Királyhágómelléki Egyházkerület múlt héten megválasztott püspöke. Az evangélium a földi dimenziókban meg-megtévedő gondolataimat az adventi sötétségből a karácsonyi világosságba vezette, hogy most mindenkinek elmondhassam, hogy érdemes türelmesen várni, mert Krisztus hozza, amit megígért. A Kálvin-sorozatban Bustya Dezső a kálvinista ember jelleméről cikkezik. Hover Zsolt Megújulás az egyházban című írásának témája a múlttal való szembenézés és az átvilágítás kérdésköre. Ehhez kapcsolódik Varga László a besúgókról szóló újabb cikke, amelyben Katona Sándornak válaszol. Fényképes beszámoló olvasható a várkudui, a marosludasi, csittszentiváni valamint a gógánváraljai templomavatásról. A Mannás kosár rovatban Lőrincz István Ezékiásról ír, a Metszetek sorozatban Kozma Zsolt legújabb jegyzetének címe: A hegyen. Ritkán, de mégis csak eljutunk a hegyre: csendes, bibliaolvasó, imádkozó otthoni perceinkben, a gyülekezeti közösségben. S belső gazdagsággal telve leszállunk, és érezzük, hogy boldoggá kell tennünk azokat, akiket a siralom völgyében éppen reánk bízott az Úr. A karácsonyra való készülődés jegyében a hetedik oldalon egy pásztorjáték olvasható valamint egy Mai karácsonyi történet című szerepjáték.