Az Európai Egyházak Konferenciája ideiglenes főtitkárt keres

2011. október 03., hétfő

Az Európai Egyházak Konferenciájának (EEK) genfi központja pályázatot hirdet a szervezet főtitkári állására. A Viorel Ionita megbízott főtitkár nyugdíjba vonulásával megüresedő tisztségre magas teológiai képzettséggel és nemzetközi ökumenikus vezetői gyakorlattal rendelkező lelkészt keres az EEK Központi Bizottsága.

Az utóbbi években jelentős változásokon átesett, jelenleg is strukturális átalakulás folyamatában lévő szervezet irányítása Európa politikailag, vallásilag és kulturálisan is sokszínű közegében igazi ökumenikus kihívást jelent. Az európai protestáns és ortodox egyházakat tömörítő szervezetben az új főtitkár elsőrendű feladata a 2009 júniusában tartott Lyon-i nagygyűlésen a tagegyházak által szorgalmazott újjáalakítás koordinálása.

A pályázat teljes szövege innen letölthető