Az Egyházak Világtanácsa gratulál a szír pátriárkának

2014. április 11., péntek

Dr. Olav Fykse Tveit az Egyházak Világtanácsa (WCC) főtitkára gratulációját és támogatását fejezte ki II. Mor Ignatius Aphrem , az Antiochiai Szír Ortodox Egyház újonnan megválasztott pátriárkája felé.

A Szír Ortodox Egyház II. Aphrem megválasztását március 31-én jelentette be Libanonban. A pátriárka jelenleg hivatalos tagja a WCC Központi- és Végrehajtó Bizottságának, illetve a Kelet-Amerikai egyházmegye érseke és plébánosa.
Tveit április elsején írt levelében azt üzente az új pátriárkának: „Imádkozni fogunk, hogy az Úr megerősítsen és vezessen téged szolgálatodban...", illetve emlékeztette az ökomenikus mozgalmakban vállalt szerepeire, mint WCC tag, hogy ezáltal is erősítse nemzeti, regionális és globális szinten az egyházak közötti együttműködést.
II. Aphrem a Szíriai Ortodox Egyház 123. pátriárkája.

Külügyi Iroda
Fordította: Csobán Nóra