Az Egyházak Világtanácsa a pápa lemondásáról

2013. február 12., kedd

XVI. Benedek pápa lemondása kapcsán tiszteletét és megbecsülését fejezte ki Olav Fykse Tveit, az Egyházak Világtanácsának főtitkára.

Tveit elmondta: teljes mértékben tiszteletben kell tartanunk Őszentsége döntését. Mély tisztelettel figyeltem munkásságát, ahogyan viselte a felelősséget és a szolgálatával járó nehézségeket életének ilyen késői szakaszán és az egyház igen nehéz időszakában."

Hozzátette: Szeretném kifejezni elismerésemet az egyház és az ökumenikus mozgalom irányában mutatott elkötelezettsége és szeretete iránt. Imádkozzunk az Úrhoz, hogy áldja meg a pápát döntésében és életének ebben a szakaszában, és hogy segítse az egyházat ebben a fontos időszakban."

Benedek pápa közel állt az Egyházak Világtanácsához, hiszen a 1960-as, 1970-es években a németországi Tübingeni Egyetem professzoraként tagja volt az EVT Hit és Egyház-szervezeti Bizottságának. A pápa lemondását először a bíborosok február 11-i találkozóján jelentette be, romló egészségügyi állapotára hivatkozva.

Külügyi Iroda
Fordította: Forró Krisztina