A Refo500 észak-amerikai ága

2010. június 29., kedd

alt A Refo500 nemzetközi projekt, mely a következő években, 2017-ig hivatott a világ közvéleményét felhívni a reformációra, a közelgő 500 éves évforduló alkalmából. Az észak-amerikai ág most kezdte meg tevékenységét.

Az első találkozóra június 21-22-én került sor Georgia Állam Atlanta városában, a Vallás és a Jog Egyetemi Központban. Dr. Herman Selderhuis, a Refo500 nemzetközi igazgatója tartott bevezetést az amerikai érdeklődőknek és Dr. David Hallnak, az észak-amerikai ág igazgatójának, valamint munkatársainak. Az új amerikai igazgató a 2009-es Kálvin év szervezőigazgatója. Sok tapasztalata van hasonló projektekkel. A szép számú észak-amerikai partner között találjuk például a pasadenai Fuller Teológiai Szemináriumot, a grand rapidsi Puritán Református Teológiai Szemináriumot, a louisvillei  Déli Bapstista Teológiai Szemináriumot, a californiai Westminster Teológiai Szemináriumot, a Reformáció Könyvkiadót, és más intézeteket, sőt még utazási irodákat is. A találkozón tervek születtek utazási programok, kiállítások, előadások, konferenciák, médiaprodukciók készítéséről, könyvek kiadásáról. (europa-reformata.eu – 2010-06-29 - dr. békefy-röhrig klaudia – reformatus.hu)