A püspök bírálja a vasárnapi nyitva-tartást

2009. december 01., kedd

A társadalmi kiégés, burn-out elkerüléséért szükség van a munka-, és ünnepnapok ritmusváltására – jelentette ki advent kezdetekor Margot Käßmann püspök. (Berlin) – Az EKD (Németországi Protestáns Egyház) elnöke, Margot Käßmann püspök felemelte szavát a vasárnapi nyitva-tartás ellen. „Meg kell őrizni a munkanapok és az ünnepnapok ritmusos váltakozását, hogy ne következhessék be kollektív kiégés, burn-out” – olvasható abban az interjúban, amit az egyházi vezető a berlini „Tageszeitung”-nak adott. Jóllehet bizonyos helyeken, így a kórházakban, öregotthonokban, rendőrségnél, tűzoltóságnál is dolgozni kell ünnepnapokon is, de a boltok, áruházak nyitva-tartásánál még van választási lehetőség - mondta a püspök. A nyilatkozat apropójául az alkotmánybíróság az a döntése szolgál, miszerint a berlini üzleteket tíz vasárnapon, köztük a négy adventi vasárnapon 13.00-20.00 óra között nyitva kell tartani. „Ha a vasárnapokat egyenértékűvé tesszük a hétköznapokkal, akkor hétnapos munkahetet hozunk létre” – nyilatkozta a püspök. (ekd.de – 2009-11-29 – dr. békefy – www.reformatus.hu)