A magyar nyelv védelméért - Kárpát-medencei egyházi felsőoktatási intézmények képviselői találkoztak

2009. szeptember 02., szerda

A magyar nyelv védelméért tartottak a Kárpát-medencei egyházi felsőoktatási intézmények kerekasztal-beszélgetést.

Közös közleményt fogalmaztak meg, amiben azt írják: „fel kell hívni a szlovák értelmiség figyelmét az egész térségben kialakult súlyos erkölcsi visszaesésére arra, hogy a rendszerváltás után egyes erők különféle manőverekkel próbálják rontani a humanista nemzetszemléletet és etnikai feszültséget kelteni. A felsőoktatási intézmények a tudomány erejével szeretnék „feltárni a politikai manőverek szándékos félremagyarázását”. Amikor a szlovák nyelvtörvény ellen tiltakozunk, az nem a szlovák nemzettel szemben hanem a jelenlegi politikai irányítóival szemben történik- olvasható a közleményben.