A közös szívügy eszköze

2016. augusztus 10., szerda

A tervek szerint szűk egy év múlva ismét kinyitja kapuit a Csillagpont. „Reformáció, imádságos lelkület, gyülekezeti összefogás" – a még csak körvonalazódó 2017-es református ifjúsági találkozó kulcsszavairól a szervezőket kérdeztük.

Ahogy az a májusi zsinati ülésen elhangzott: már elkezdődött a jövő évi Csillagpont szervezése. A következő református ifjúsági találkozót várhatóan 2017. július 25. és 29. között tartják, annak helyszínéről jelenleg is tárgyalnak.

Találkozó jubileumi évben

„Két lehetőség közül kell választanunk. Tata kipróbált helyszín, minden szükséges infrastruktúra adott egy ekkora találkozó megszervezéséhez. Ugyanakkor Debrecenből is meghívást kaptunk, és a jubileumi évben szimbolikus helyszínválasztás lenne. Jelenleg informálisan tárgyalunk a város, az egyetem és az egyházkerület vezetésével, hogy felmérjük, tudunk-e találni a kivitelezés és az anyagiak szempontjából is megfelelő helyszínt” – tudtuk meg Szontágh Szabolcstól, a Zsinati Ifjúsági Iroda vezetőjétől.

És a téma? Mi más lehetne 2017-ben, mint a reformáció. Azt viszont a szervezők szeretnék elkerülni, hogy a találkozó pusztán jubileumi megemlékezés legyen, s egy munkacsoport dolgozik majd azon, hogyan lehet ezt a témát konkretizálni, hogy az előadások hitünk és egyházunk fajsúlyos, a fiatalokat érintő kérdéseit járják körbe.

A felmérések szerint az ifjúság egyre fiatalabb korban válik nyitottá az evangélium üzenetére. Ezért célozza a Csillagpont elsősorban a 14-18 év közötti és az egyetemista korosztályt. Ráadásul ezek az identitáskeresés évei is. A cél, hogy ez a találkozó segítse a fiatalokat abban, hogy közelebb tudjanak lépni Istenhez – akik még nem tették meg, azok igent tudjanak mondani az elhívására, akik pedig már elköteleződtek mellette, azok megerősítést kapjanak –, valamint tapasztalják meg, hogy egy többezres Kárpát-medencei közösség részei.

Szívügyük a gyülekezetek

Zsadon Zsuzsa, az új Csillagpont-koordinátor már munkába állt és elkezdte feltérképezni, kik azok az önkéntesek, akikre a különböző munkacsoportok megszervezésében számíthat. Emellett szeretné az előkészületekbe minél jobban bevonni a gyülekezeteket is, legyenek aktív támogatói és egyben lelki hátországa a találkozónak.

A zsadányi gyülekezet támogatásával például nemrég több mint kétezer műanyag ülőpárnát készíthettek, ezek nagy része jelenleg is református ifjúsági rendezvényről rendezvényre „vándorol”, szerte a Kárpát-medencében.

„Szívügyünk a gyülekezetek, a Csillagponttal segíteni akarjuk a fiatalok beilleszkedését, de ehhez nagy szükségünk van a lelki támogatásukra” – mondta a koordinátor. Zsadon Zsuzsa ezért arra hívja a gyülekezeteket, hogy már most reménységgel kezdjenek imádkozni azért, hogy a jövő évi találkozón minél több fiatal élje át valóságosan Isten hívását, hogy a szervezők, önkéntesek és szolgálók legyenek ennek eszközei, s hogy a gyülekezetek is váljanak késszé befogadni a fiatal generációkat.

Feke György