A Kálvinista Szemle szeptemberi számából

2010. szeptember 05., vasárnap

altA Szlovákiai Református Keresztyén Egyház hivatalos lapja többek között az imaélet fontosságáról ír és interjút közöl Molnár Árpád püspöki titkárral is.

Miként tudjuk megmozgatni Isten kezét – az imaélet fontosságáról ír a Kálvinista Szemle szeptemberi számának vezércikkében Szuhay György körtvélyesi lelkipásztor. Sándor Veronika bibliamagyarázata a nyugtalankodás és a hit összefüggéseit boncolgatja. A Szlovákiai Református Keresztyén Egyház hivatalos lapja interjút közöl Molnár Árpád püspöki titkárral, aki egy személyben missziói zsinati tanácsos is. Tóth Mihály gellér-bogyai lelkipásztor irodalmi felfedezést tesz a lapszámban: kiderítette ugyanis, hogy az első magyar költőnők egyike, Kazinczy Klára Gelléren született. Erdélyi Géza Halk és szelíd hang című könyvéről A. Kis Béla írt recenziót, aki bemutatja a Híd evangélikus magazin legújabb számát is. A világ reformátussága új szervezetéről, a Református Egyházak Világközössége megszületéséről Marián Hamari püspökhelyettes számol be.

A Kálvinista Szemle szeptemberi száma tájékoztat a Zsinati Tanács 10. ülése határozatairól, bemutatja a szlovák-magyar nyelvhatáron élő hardicsai gyülekezetet, és hat új teológiai doktorról közöl portrét. Tudósításban számol be egyebek mellett a komáromi teológusok kibocsátásáról, az abaúj-tornai egyházmegye nőszövetségének közgyűléséről, a barsi egyházmegye kisköri presbiteri találkozójáról. A szokásos gyermek- és ifjúsági rovat, vers és imádság mellett rövid egyházi híreket közöl, illetve felhívja a figyelmet néhány elkövetkezendő egyházi alkalomra.