„Mi csak Tereád tekintünk!” - Ünnepi Istentisztelet a XIII. Zsinat első ülésszakán

2009. március 03., kedd

A ciklusnyitó zsinat ünnepi úrvacsorás Istentisztelettel kezdődött, amelyen Cseri Kálmán református lelkész hirdetett igét. „ Nincs erőnk ezzel a nagy tömeggel szemben, amely ellenünk támad.” – idézte az ószövetségi Jozafátot, párhuzamot vonva a mai világgal, amikor szintén számtalan veszély leselkedik a tiszta Isten hitre. Ma is támadás ér mindent, ami érték: többen halnak meg, mint születnek, több a válás, mint a házasság, egymillió alkoholista tengődik az országban, nem számít bűnnek a hazugság, a csalás, a lopás és minden második embert fenyeget a veszély, hogy elveszíti munkahelyét… Cseri Kálmán hozzátette: veszélyben van a magyar nép, a vallás és református egyház is. „ Mi csak Tereád tekintünk” – idézte ismét Jozafátot, kiemelve ebben a nehéz helyzetben ezt kell tennünk nekünk is. Csak az győzhet ugyanis a sötétség erői felett, aki Isten fegyverzetében harcol, de a győzelmet soha nem magának tulajdonítja.