501 – Kálvin (cool)túra Ságváron

2010. július 19., hétfő

altA Ságvári Református Gyülekezet a Kálvin-évekhez kapcsolódva a reformátor 501. születésnapján tartott – bizonyos elemeiben rendhagyó – megemlékezést.

A nap teljesítménytúrával indult, három táv közül választhattak a résztvevők, akik az induláskor kézhez kaptak egy meghívót is az esti templomi megemlékezéshez, "szellemi-lelki túrához".

Este a református templomban Bozsoki-Sólyom János lelkipásztor köszöntötte a gyülekezetet. Lampért Gábor siófoki evangélikus lelkipásztor áhítatának alapigéje a rendezvény "mottója" volt: „Nincs másról szó, csak arról, hogy gyalogszerrel szeretnénk átvonulni…” (4Móz 20,19c).

Az igehirdető beszélt életünk kerülőútjairól, valamint azokról az utakról, amelyeken könnyű lenne elindulni Isten felé, de az ember mégsem lép rá ezekre az utakra. Arra hívta a közösséget, hogy, mindazt, amit Istentől kaptak, hordozzák magukban életük útjain. Folytatás...