Változz, hogy változtass

2017. május 08., címkék: zsif 2017, zsinati ifjúsági fórum, zsif, ifi

A tevékeny szerepvállalás és a kezdeményezés fontossága voltak az idei Zsinati Ifjúsági Fórum hívószavai. A református fiatalok április 28-29-i tanácskozásuk zárásaként nyilatkozatban fejezték ki véleményüket, meglátásaikat, felelősségvállalásukat egyházukért.

Iránymutató lépések

2016. május 12., címkék: xiv. zsinati ciklus 4. ülésszak, zsif, zsinati ifjúsági fórum, ifi

A XIV. zsinati ciklus 4. ülésszakán fiatalokat érintő kérdésekkel is foglalkozott a református egyház legfőbb döntéshozó testülete. Szontágh Szabolcs, a Zsinati Ifjúsági Iroda vezetője beszámolt az idei Zsinati Ifjúsági Fórum résztvevőinek nyilatkozatáról és a 2017-es Csillagpont szervezéséről is.

A fiatalok látják az egyház jövőjét

2014. április 09., címkék: ifi, ejb, zsif, zsinati ifjúsági fórum, reformátusok lapja, zsif 2014

Harmadik alkalommal töltötték meg az ország minden részéből érkező, 16–23 éves fiatalok a zsinati székház üléstermét, hogy ez alkalommal az ifjúsági misszió jövőképéről tanácskozzanak az április 4–5. között megtartott Zsinati Ifjúsági Fórumon (ZSIF).