Olasz protestánsok menekülteket mentenek

2018. március 23., címkék: olasz protestánsok, menekültmisszió, valdensek

Az Olaszországi Protestáns Egyházak Szövetsége (FCEI) társszervezeteivel összefogva új mentőakciót kezdeményezett a Földközi-tengeren, amiről sajtónyilatkozatban tájékoztatta partneregyházait, támogatásukat kérve.

Olasz protestánsok segélykiáltása

2017. július 13., címkék: valdensek, migráció

Majd nyolcvanezer menekült érte el Itália partjait csak ebben az évben. Az Olaszországi Protestáns Egyházak Szövetsége levélben fordult ökumenikus partnereihez, amelyben javaslatot tesz a keresztyének összefogására.

Pápai látogatás a Valdens Egyházban

2015. június 29., címkék: valdensek, ferenc pápa

„Kérlek titeket, bocsássatok meg a Katolikus Egyháznak minden olyan keresztyénietlen és embertelen magatartást és cselekedetet, amit ellenetek elkövettünk!” – mondta a történelmi szavakat Ferenc pápa június 22-én a torinói Valdens gyülekezetben.