Megtámadták és köpködték a református püspököt és a Zsinat világi elnökét

2018. május 08., címkék: huszár pál, parlament, szenn péter, választások, gér andrás

Rendőrök menekítettek ki három református egyházvezetőt az Országgyűlés keddi alakuló ülése után a Parlament elől.

A reformáció kincs

2014. január 23., címkék: bölcskei gusztáv, alakuló ülés, orbán viktor, parlament, reformációi emlékbizottság, gáncs péter

„A reformáció visszaadta a középkor végén az embereknek az élethez és a jövőhöz szükséges bátorságot”— mondta Bölcskei Gusztáv református püspök január 23-án a Parlamentben, a Reformációi Emlékbizottság első, alakuló ülésén.

Az egyházi ingatlanrendezés húsz éve

2012. június 13., címkék: konferencia, parlament

Tavaly év végén lezárult az egyházi ingatlanrendezés folyamata. 1991 óta mintegy nyolcezer egyházi épület sorsa rendeződött, köztük több emblematikus ingatlan került vissza az egyházak tulajdonába. A tulajdonviszonyok rendezése elősegítette az egyházak hitéleti tevékenységének és társadalmi szolgálatának megújulását, jelentősen hozzájárult az egyházi intézményrendszer újjászervezéséhez – hangsúlyozták többen is azon a június 12-én megtartott konferencián, amelyen az ingatlanrendezés folyamatát és tapasztalatait mutatták be az abban szerepet játszó állami és egyházi vezetők, szakértők.

Református egyházvezetők és politikusok találkoztak az Országházban

2011. szeptember 13., címkék: parlament, református törvényhozók fóruma, generális konvent elnöksége

Testvéri találkozón fogadta a közelmúltban alakult Református Törvényhozók Fóruma (RTF) a Generális Konvent Elnökségét szeptember 13-án az Országházban. Az RTF a közelmúltban alakult, célja, hogy tagjai közéleti munkásságukban is hangsúlyosabban képviseljék a református értékeket, illetve hogy szorosabb kapcsolatot tartsanak fent a Magyar Református Egyházzal. A találkozó keretében a Magyar Református Egyház részegyházainak és egyházkerületeinek megjelent vezetői beszámoltak az együttműködés lehetőségeiről is.