Húsz év partnerség a mérlegen

2019. október 07., címkék: lippe, erdélyi egyházkerület

Tovább folytatódik a Lippei Egyház, valamint a Magyarországi Református Egyház (MRE) és az Erdélyi Egyházkerület együttműködése. Erről szeptember 28. és október 2. között, a testvéregyházi megállapodás huszadik évfordulóján egybehívott kolozsvári tanácskozáson döntöttek.

Nyugdíjba vonult a lippei soknemzetiségű kelet-európai referens

2014. november 30., címkék: lippe

Miroslav Danys, a Lippei Egyház kelet-európai referense 14 év szolgálat után november 26-án nyugdíjba vonult. A Csehországból származó lelkész a kis református tartományi egyház kelet-európai elkötelezettségét személyesítette meg.

Beiktatták a Lippei Tartományi Egyház 33-ik szuperintendensét

2014. május 14., címkék: lippe

Jól szervezett és gazdag programmal, tartalommal megtöltött háromnapos esemény része volt Dietmar Arends szuperintendens beiktatása. Balogh Barnabás, a Magyar Református Szeretetszolgálat lelkész-igazgatójának beszámolója.