Elkezdődött az építkezés Kunhegyes egykori „bázisán”

2014. április 03., címkék: Kunhegyes, kunhegyes

Négy évvel ezelőtt vásárolta meg a Kunhegyesi Református Egyházközség azt az épületet, amit a helyiek Bázisnak, vagy Munkásőrbázisnak hívnak. A területen található ingatlanok egy része most a Tisza-tavi templomok útján elnevezésű projekt keretében, mintegy 60 millió forintból megújulhat.

Elkezdődött az építkezés Kunhegyes egykori „bázisán”

2014. április 03., címkék: Kunhegyes, kunhegyes

175 éves az ország második legnagyobb református temploma

2013. szeptember 26., címkék: Kunhegyes, kunhegyes

Hálaadó istentiszteletet tartottak Kunhegyesen több alkalomból is: többek között 175 éve tartották az első istentiszteletet a helyi református templomban. A szombati eseményen Bölcskei Gusztáv, a Tiszántúli Református Egyházkerület püspöke, a Zsinat lelkészi elnöke a szolgálat és az alázat fontosságáról beszélt.

175 éves az ország második legnagyobb református temploma

2013. szeptember 26., címkék: Kunhegyes, kunhegyes

Tíz éve szolgálatban

2013. február 27., címkék: diakónia, kunhegyes

Naponta hétszáz emberről gondoskodik a Kunhegyesi Református Egyházközség „Sarepta" Idősek Otthona a hozzá tartozó szociális szolgálatokkal együtt. A napokban ünnepli tizedik születésnapját az intézmény, ez alkalomból hálaadó istentiszteletet tartottak Kunhegyesen.

A református oktatás a leghatékonyabb

2012. szeptember 01., címkék: kunhegyes, református oktatás, országos református tanévnyitó, Kárpát-medencei Református Közoktatási Alap, makkai sándor-díj

Százötvenhét református iskolában, több mint negyvenötezer diák kezdi meg a tanévet hétfőn – hangzott el a Kunhegyesen tartott országos református tanévnyitó istentiszteleten. Átadták a Makkai Sándor-díjakat, Bibliát kapott minden kilencedikes, Bölcskei Gusztáv püspök pedig felemelte szavát a sepsiszentgyörgyi Székely Mikó Kollégium ügyében.

Új iskolákkal indul a tanév

2012. augusztus 31., címkék: kunhegyes, református oktatás, tanévnyitó, online közvetítés, országos református tanévnyitó

Ősszel új református oktatási intézmények nyitják meg kapuikat. Szeptember elsején Kunhegyesen tartják az országos református tanévnyitót, melyet élőben közvetítünk.

Elhunyt Nagy Kálmánné

2010. január 26., címkék: nagy kálmánné, in memoriam, kunhegyes, Hírek, In memoriam

Nagy Kálmánné sz. Magyar Éva, Nagy Kálmán nyugalmazott karcagi esperes-lelkész felesége, türelemmel viselt betegsége után, életének 68. évében hazaköltözött Megváltójához.