Megváltoztató ellentétek

2015. december 28., címkék: kontraszt, ifi

Majdnem hat év telt már el azóta, hogy 2010 januárjában útjára indult a református egyház és a rendőrség ifjúság- és családmentő tárlata, a Kontrasztkiállítás. Ez a megdöbbentő kezdeményezés az élet fontos területeiről mesél, oly módon, amire előtte még nem volt példa. Felkavaró képei és multimédiás eszközei igazán éles kontrasztot mutatnak a való világgal, érdemes azokat mindenkinek megtekintenie. A kiállítás „labirintusából" kilépve óhatatlanul megváltozik az ember szemléletmódja, mert egyedülálló lehetősége nyílik a legsötétebb helyzetekben is meglátni Isten szeretetét. Az elmúlt évek során nem csupán magyarországi városokba juthatott el a Kontraszt, hanem a határon túlra is: ez év tavaszán még Békésen volt látható, november elejétől pedig Kolozsváron. A szervezésről, a fogadtatásról és magáról a kezdeményezésről beszélgettünk Tussay Szilárd erdélyi ifjúsági referenssel és Molnár Máté békési ifjúsági lelkésszel, a Kontrasztkiállítás ideiglenes házigazdáival.

Megváltoztató ellentétek

2015. december 16., címkék: kontraszt