A CEC szolidaritásra hív a Brexit kapcsán

2020. február 02., címkék: brexit, európai egyházak konferenciája (cec)

Az európai egyházak egységét és töretlen szolidaritását hangsúlyozza a Brexit kapcsán az Európai Egyházak Konferenciájának (CEC) elnöksége.

„Európai egyházak vagyunk, és a jövőben is azok leszünk”

2020. január 29., címkék: skót egyház, egyesült királyság, brexit, skót egyhaz

Küszöbön a Brexit: most pénteken megszűnik az Egyesült Királyság európai uniós tagsága. Habár országuk 2020. január 31-én elhagyja az EU-t, ők nem hagyják el Európát – üzenik nekünk nyílt levelükben az Egyesült Királyság egyházai.

Brit egyházak Európa jövőjéről tanácskoztak

2017. április 08., címkék: európai unió, brexit, európai egyházak konferenciája (cec), nagy-britannia

Az Európai Egyházak Konferenciájának (CEC) elnöke és főtitkára is jelen volt az edinburghi tanácskozáson, amelyre április 6-7-én mintegy tucat egyház és ökumenikus szervezet képviselői kaptak meghívást Angliából, Walesből, Skóciából és Írországból.